Bardzo ciekawa seria wydawnicza: PACKET TRACER

Miło nam poinformować, że od dziś powiększyła się nasza kolekcja: Packet Tracer o nową pozycję książkową: Bezpieczeństwo sieci komputerowych – z przykładami i ćwiczeniami. To już siódma, a zarazem i nie ostatnia książka naszej serii, która trafiła dziś do sprzedaży. Pozwolimy sobie na krótkie podsumowanie:

Wszystko zaczęło się kilka lat temu, kiedy rosło w naszym kraju zainteresowanie programem Packet Tracer i coraz więcej osób zaczęło go używać na uczelniach, w szkołach średnich, z uwagi na szeroki zasób funkcji, dostępnych urządzeń oraz możliwości jakie oferował: projektowaniu i symulowaniu sieci.

Wówczas pojawił się w sprzedaży Tom I, który przez wielu użytkowników został miło odebrany jako wstęp do programu, który uczył podstawowych funkcji konfiguracji i symulowania zachowań sieciowych. Lata kolejne to, kolejne cztery tomy:

  • Podstawy konfiguracji IOS
  • Protokoły routingu dynamicznego i DHCP
  • Pliki PKA i tryb Multiuser
  • Zaawansowane technologie sieciowe

W między czasie program bardzo się zmienił, przybyło wiele nowych funkcji, ale i zarazem możliwości: nie tylko możemy konfigurować urządzenia sieciowe, programować, ale i podłączać elementy SmartHome, SmartCity, Tworząc jedną globalną sieć IoT – Internet wszech rzeczy. Dla osób chcących zgłębić tego typu tajniki opracowaliśmy pozycję:

  • Internet rzeczy w symulatorze PT

Mając świadomość, że współczesna sieć i urządzenia mogą łatwo zostać zaatakowane. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw bezpieczeństwu sieci i urządzeń ich tworzących, wydając siódmą, zarazem najbardziej zaawansowaną część książki:

  • Bezpieczeństwo sieci komputerowych

Podsumowując te kilka lat pracy, opracowaliśmy w sumie kompendium wiedzy zawierające ok 2200 stron tekstu, ponad 1000 ilustracji, kilkaset plików konfiguracyjnych wraz z ćwiczeniami i przykładami do pobrania ze strony naszego Wydawnictwa. Dzisiaj, kolekcja Packet Tracer, którą udało się opracować jest najlepszym dodatkiem do nauczania przedmiotów informatycznych w Technikum na kwalifikacjach: E-13, EE-08, a także na uczelniach wyższych. Każdy pasjonat IT z pewnością znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do sieci sprzedaży.