W obiektywie kamer reporterów telewizji regionalnej

W dniu 7.04.2018 r. w murach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Lompy w Katowicach filia w Jaworznie odbyły się warsztaty elektryczno-informatyczne, podczas których w sposób praktyczny omówione zostały następujące zagadnienia:
– nowoczesne techniki sterowania i budowa inteligentnych urządzeń na bazie sterowania produktami SIEMENS
– Internet rzeczy IoT – czyli tworzenie i programowanie inteligentnych budynków w środowisku rzeczywistym jak i symulacyjnym.

Organizatorami warsztatów byli: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie, Stowarzyszenie Jaworznickiej Grupy Użytkowników Linuksa ,,JLUG” oraz Wydawnictwo Informatyczne ITSTART z Piekar Śląskich.

Główna aula wypełniła się po brzegi osobami zainteresowanymi nowymi technologiami, jak i również zapisaniem się na Kwalifikacyjne kursy KKZ – w szczególności Nowoczesnym elektrykiem – o specjalizacji KOMPUTEROWE SYSTEMY AUTOMATYKI.

Podczas warsztatów obecni również byli: Dyrektor CKZiU pani Simona Smugowska, Wicedyrektor: pani Bożena Czerwiec, oraz Doradca zawodowy: Teresa Mulka-Łuszcz.

Organizatorzy zapowiedzieli już kolejną konferencję połączoną z warsztatami, która odbędzie sięw pierwszą sobotę maja i będzie poświęcona TECHNIKOM PRZYROSTOWYM W DRUKU 3D.