Bezpieczeństwo w sieci – mamy to.

Historia prawdziwa ‼️‼️‼️

(…) jeszcze kiedyś będzie pięknie.

Dwaj bracia, Kacper i Kuba Skórka, spotkali się kiedyś w tej samej szkole, a wybór padł na ZS1 w Piekarach Śląskich. Kacper, który w tym roku ukończył szkołę średnią, swoją pasję do informatyki odkrył ok 10 lat temu w szkole podstawowej, później w gimnazjum, gdzie zgłębiał tajniki programowania i brał udział w różnych konkursach. Szkołę średnią polecił mu kuzyn, a udział w dniach otwartych zrobił na nim ogromne wrażenie.

Kuba też swoje zainteresowania do branży IT wyniósł ze szkoły podstawowej i już wtedy wiedział, co będzie robił w przyszłości. Wiele pozytywnego o samej szkole słyszał na co dzień od starszego brata, który utwierdził go w przekonaniu, że ZS1 jest kuźnią młodych talentów, a rozwój uczniów na kierunkach informatycznych prowadzony jest pod czujnym okiem nauczycieli z pasją.

Jednym z takich nauczycieli, z którymi spotkali się bracia w ZS1 był Marcin Kaim, nauczyciel specjalizujący się w zagadnieniach związanych z sieciami komputerowymi, bezpieczeństwem sieciowym, a także wszelkimi nowościami z branży IT. Po kilku latach wspólnej nauki, pojawił się pomysł, aby wspólnie w trójkę napisać podręcznik, dla typowego użytkownika, który spędza nie jedną chwilę w sieci, by nie popełniał typowych błędów, nie dał się okraść i znał model działania współczesnego cyberprzestępcy.

Zachęta do działań i 😍😍błysk w oczach młodych autorów😍😍 pozwolił, by po lekcjach zdalnych w czasie globalnej pandemii wykorzystać chwile wolnego czasu na coś ciekawego i wspólnie 💪💪napisać bogato ilustrowany podręcznik💪💪, który nie tylko trafił już do sieci ogólnopolskiej sprzedaży, ale niebawem znajdzie się w repozytoriach każdej Biblioteki wojewódzkiej, w tym i Bibliotece Narodowej.

👏👏Gratulujemy 👏👏uczniom zacięcia i wspaniałego mentora podczas codziennej pracy, która również była wspaniałą, dodatkową lekcją szeroko pojętej informatyki.