OD ZERA DO ECeDeeLa z Open Office TOM-3 (podręcznik ECDL)

19,90 zł
Brutto

Treść książki obejmuje zakres trzeciego modułu ECDL, czyli umiejętność obsługi edytorów tekstu. Książka została opracowana w oparciu o najbardziej popularny, darmowy edytor tekstu jakim jest WRITER, wchodzący w skład darmowego pakietu oprogramowania OPEN OFFICE.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Każdy klient naszego sklepu może czuć się bezpieczny. Dane osobowe które nam powierza są odpowiednio chronione i wykorzystywane jedynie w celu realizacji zamówienia zgodnie z regulaminem naszego sklepu. Każdy klient naszego sklepu może czuć się bezpieczny. Dane osobowe które nam powierza są odpowiednio chronione i wykorzystywane jedynie w celu realizacji zamówienia zgodnie z regulaminem naszego sklepu.
  • Zamówienia realizujemy w wybranym przez klienta spedytorem w najkrótszym możliwym terminie. Zgodnie z umową kurier odbiera przygotowane przez nas paczki w następnym dniu roboczym od naszego zgłoszenia. Książki elektroniczne wysyłamy bezpłatnie drogą elektroniczną.  Zamówienia realizujemy w wybranym przez klienta spedytorem w najkrótszym możliwym terminie. Zgodnie z umową kurier odbiera przygotowane przez nas paczki w następnym dniu roboczym od naszego zgłoszenia. Książki elektroniczne wysyłamy bezpłatnie drogą elektroniczną.
  • Zwrot zakupionych towarów możliwy jest na zasadach określonych w regulaminie sklepu. Jednak przypominamy, że zgodnie z ustawą „Ustawa o Prawach Konsumenta” z dnia 30 maja 2014 r. nie tyczy treści  cyfrowych np: "e-booków". Szczegóły w regulaminie sklepu. Zwrot zakupionych towarów możliwy jest na zasadach określonych w regulaminie sklepu. Jednak przypominamy, że zgodnie z ustawą „Ustawa o Prawach Konsumenta” z dnia 30 maja 2014 r. nie tyczy treści cyfrowych np: "e-booków". Szczegóły w regulaminie sklepu.

Treść książki obejmuje zakres trzeciego modułu ECDL, czyli umiejętność obsługi edytorów tekstu. Książka została opracowana w oparciu o najbardziej popularny, darmowy edytor tekstu jakim jest WRITER, wchodzący w skład darmowego pakietu oprogramowania OPEN OFFICE.

W publikacji poświęcono sporo miejsca na opisanie zasad wprowadzania tekstu do dokumentów oraz przedstawiono techniki jego formatowania. Ponadto omówione zostały sposoby tradycyjnego tworzenia dokumentów jak i korzystanie z formularzy czy też kreatorów.

Zwrócono uwagę na sposoby zaznaczania, przenoszenia, a także kopiowania tekstu pomiędzy różnymi dokumentami oraz pobieraniu treści wprost ze stron internetowych. Skupiono się na technikach tworzenia tabel, umieszczania w nich danych oraz sporządzania wykresów oraz diagramów na podstawie danych zawartych w nich. W niniejszej publikacji znaleźć też można techniki osadzania w dokumentach obiektów graficznych, zmianie ich domyślnego położenia, a także wyświetlania ich w różnych paletach kolorów.

Oprócz zagadnień podstawowych, poświęcono w książce również sporo uwagi możliwościom zaawansowanym jakie oferuje program WRITER, do których zaliczyć można przede wszystkim: tworzenie spisów treści, indeksów, korespondencji seryjnej, a także korzystanie z edytora równań matematycznych. Ostatecznie czytelnik zostaje zapoznany ze sposobami optymalizacji dokumentów oraz przygotowaniem ich do wydruku.

9788392580898
2 Przedmioty
Nowy produkt

Pliki do pobrania

Przykładowy rozdział

Pliki do pobrania (827.09k)

Spis Treści

Pliki do pobrania (178.42k)