REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO ITSTART

Właścicielem sklepu internetowego ITSTART jest firma:

 

ITSTART S.C. Marek Smyczek, Marcin Kaim

ul. Jaracza 10

41-948 Piekary Śląskie

Tel 609086633, 695672072

NIP 498-021-68-79

REGON 240582418

Organ, który zarejestrował działalność gospodarczą to Urząd Miasta Piekary Śląskie

 

POSTANOWIENIA OGÓLNE

1.     Sklep internetowy ITSTART prowadzi sprzedaż towarów poprzez sieć internet

2.     Oferta sklepu jest ograniczona terytorialnie tylko do terenu Polski

3.     Wszystkie podane ceny są cenami brutto.

 

ZAMÓWIENIA

1.     Do złożenie zamówienia wymagane jest zadeklarowanie zapoznania się z regulaminem sklepu internetowego, oraz jego pełnej akceptacji poprzez zaznaczenie odpowiedniej opcji.

2.     Po złożeniu zamówienia klient dostaje potwierdzenie drogą elektroniczną bądź telefoniczną w ciągu 24 godzin w przypadku dni roboczych.

3.     Zamówienie nie zostanie zrealizowane w wypadku podania niewłaściwych bądź niekompletnych danych przez zamawiającego.

4.     Realizacja zamówienia rozpoczyna się w momencie zaksięgowania wpłaty na koncie bankowym firmy ITSTART w przypadku płatności przelewem, bądź natychmiast po złożeniu zamówienia z obowiązkiem zapłaty w przypadku zamówieniowego z płatnością za pobraniem.

5.     Wysyłka towarów następuje w przeciągu maksymalnie 3 dni roboczych od rozpoczęcia realizacji zamówienia dla towarów będących na stanie magazynowym w momencie składania zamówienia, bądź maksymalnie do 14 dni w przypadku towarów oznaczonych w sklepie, jako towar na zamówienie.

6.     Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar zamówiony znajduje się na magazynie lub u dostawców sklepu. W przeciwnym wypadku klient jest informowany o zaistniałej sytuacji i podejmowane są rozmowy na temat dalszej realizacji zamówienia (przedłużenie czasu realizacji bądź anulowanie zamówienia).

7.     Klient może wprowadzać korekty w zamówieniu poprzez kontakt z obsługą techniczną sklepu do czasu wystawienia faktury za zakupiony towar.

8. Oferowane przez nasz sklep książki w wersji elektronicznej - ebook przeznaczone są wyłącznie do użytku osobistego, bez prawa do odsprzedaży, publicznego wyświetlania, powielania w postaci elektronicznej i w postaci wydruku. (Dostępna jest możliwość zakupu książek do zastosowania publicznych na podstawie odrębnej umowy po kontakcie z naszym wydawnictwem).

 

WARUNKI ORAZ KOSZTY DOSTAWY

1.     Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez klienta, zgodnym z opcjami dostępnymi w formularzu zamówienia towaru, sposób.

2.     Zamawiane towary dostarczane są na koszt klienta, chyba że dodatkowe ustalenia lub warunki promocji przenoszę ten koszt na właściciela sklepu.

 

PŁATNOŚCI

Obowiązują trzy rodzaje płatności za zamówione towary:

1.     przedpłata - płatność przelewem po akceptacji zamówienia przez firmę ITSTART a przed wysłaniem towaru do klienta. Płatność należy uregulować na konto firmy ITSTART podane poniżej a w tytule przelewu należy wpisać numer ID zamówienia oraz nazwisko zamawiającego

mBANK nr konta: 21 1140 2004 0000 3402 4605 5518

ING nr konta: 49 1050 1621 1000 0092 0568 3429

 

ITSTART S.C.

ul. Jaracza 10

41-948 Piekary Śląskie

 

2.     przedpłata transferuj.pl - płatność przelewem lub kartą w zależności od możliwości pośrednika płatności online jakim jest firma transferuj.pl

3.     za pobraniem – płatność uiszczana jest przy odbiorze towaru

 

FAKTURY VAT

Dla wszystkich klientów automatycznie wystawimy faktury VAT. Dla podmiotów gospodarczych faktura VAT zostanie wystawiona po podaniu następujących danych w formularzu: nazwy firmy, adresu oraz numeru NIP zgodnie ze stanem rzeczywistym. W przeciwnym wypadku wystawiony zostanie dokument dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej

 

REKLAMACJE

1.     Produkty sprzedawane przez firmę ITSTART są produktami fabrycznie nowymi bądź refabrykowanymi i poleasingowymi, sprawnymi i wolnymi od wad. Produkty posiadają gwarancję producenta, dystrybutora lub importera, obowiązującą na terenie Polski. Szczegółowe warunki realizacji gwarancji są określone w druku gwarancji wystawionej przez gwaranta oraz na życzenie mogą zostać wysłane przed zakupem pocztą elektroniczną.

2.     W przypadku towarów wadliwych, uszkodzonych fabrycznie bądź niekompletnych gwarantujemy ich wymianę na towar wolny od wad, pod warunkiem zgłoszenia uszkodzenia w terminie do 5 dni roboczych od daty otrzymania przesyłki. Towar taki nie może nosić śladów użytkowania. W przypadku wyczerpania zapasów, sklep gwarantuje zamianę na inne produkty bądź ekwiwalent pieniężny w wysokości zamówionego towaru.

3.     Jeżeli po otrzymaniu towaru klient zauważy w nim wady techniczne lub inne niesprawności towar w ramach reklamacji należy odesłać wraz z dowodem zakupu oraz kartą gwarancyjną na adres: ITSTART S.C. ul. Jaracza 10 41-948 Piekary Śląskie. Koszty wysyłki reklamowanego towaru zostaną zwrócone klientowi zaraz po rozpatrzeniu reklamacji.

4.     Gwarancja produktów nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, spowodowanych działaniem z zewnątrz m. in. podczas transportu. Prosimy uprzejmie o sprawdzenie paczki w obecności kuriera.

5.     W przypadku uszkodzenia urządzenia w trakcie eksploatacji w okresie gwarancyjnym prosimy o kontakt telefoniczny z właściwym serwisem producenta lub z naszym sklepem, przed wysyłką towaru w ramach naprawy gwarancyjnej.

6.     Kupujący ma prawo zrezygnować z zakupu i zwrócić towar bez podania przyczyny do 14 dni od zakupu. W takim przypadku konieczny jest kontakt ze sklepem i odesłanie towaru najlepiej wraz z dowodem zakupu na swój koszt pod adres ITSTART S.C. ul. Jaracza 10 41-948 Piekary Śląskie. Towar taki nie może nosić śladów użytkowania.

7.     Zgodnie z ustawą „Ustawa o Prawach Konsumenta” z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827), sprzedający zwraca wartość zamówienia wraz z pierwotnymi kosztami przesyłki.

8.     Zgodnie z ustawą „Ustawa o Prawach Konsumenta” z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827) w przypadku dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym tak jak e-booki, kupującemu nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy. Takiego towaru nie można zwrócić.

 

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1.     Sklep działa zgodnie z wymogami Ustawy o ochronie danych osobowych. Szczegółowe informacje zawiera dokument “Polityka prywatności”.

2.     Zawartość Sklepu internetowego nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego art. 543. Wszelkie informacje na temat sprzętu w ofercie Sklepu są zgodne z danymi katalogowymi producentów. Sklep zastrzega sobie prawo do ewentualnych błędów.

3.     W sprawach nie uregulowanych powyższym dokumentem stosuje się odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.

4.     Składając zamówienie Klient musi zaakceptować powyższy regulamin poprzez przeczytanie go i zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu.

5.     Wyłącznym właścicielem praw autorskich do opisów produktów, zdjęć oraz wszelkich innych materiałów znajdujących się na stronach sklepu internetowego jest firma ITSTART S.C. Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim jakiekolwiek kopiowanie, rozpowszechnianie (we fragmentach, lub w całości) zamieszczonych opisów oraz zdjęć bez zgody właściciela będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich właściciela tychże materiałów.